SİTE ŞUANDA SATIŞA KAPALIDIR!!

Yazın Kırışıklıklardan Kurtulun

Yazar dinceronal 20/06/2015 0 Yorum Haberler,

Yazın Kırışıklıklardan Kurtulun

Yazın oluşan kırışıklıklara karşı doğal yoldan önlem almaya ne dersiniz? Tabiat bize sınırsız imkan sunuyor.

Kadınların korkulu rüyasıdır; yaşlanmak… Zaman içinde yüzümüzde oluşan kırışıklıklar da bu korkumuzun artçı göstergesidir. Hele ki yazın güneş ışınlarından dolayı kırışıklıklarımız bir hayli artar. Bu noktada erkenden alınan önlemler en iyi sonucu verecektir. ‘Hangi yöntemi kullanmalıyım?’ diye soracak olursanız, cevabımız; doğal yollar olacaktır.

Doğal cilt bakımı bir yandan derinin pırıltılı görünmesini sağlar bir yandan da da güneşten kaynaklı oluşan çizgileri önler.

İşte size birkaç öneri. Cilt bakımınız için yapacağınız bu küçük tüyolar ile yazın oluşmaya yeltenen kırışıklıkları önleyebilirsiniz

SHEA YAĞI HER DERDE DEVA.

Cildinizin kalitesini artırmak, esneklik kazandırmak ve kolay yenilenmesine yardımcı olmak için shea yağını kullanmalısınız. Çünkü, shea yağı bünyesinde dünyanın en fazla nemlendirici özelliğe sahip olan doğal yağlar arasındadır.. Ayrıca shea yağı cildi güneş ışınlarından korur  ve tahrişlere iyi gelir.  Özellikle egzamalı cilde sahip iseniz cildiniz güneşe daha duyarlıdır, bu nedenle de nemlendirici olarak shea yağı kullanmak faydalı olacaktır. Shea yağını gece yatmadan önce sürüp, uyuyabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Papatya çiçeği de, cildi nemlendirir ve tahrişleri önler. Dokuyu yeniler. 2 tutam papatya çiçeğini suda kaynatın ve 15-20 dakika bekletin. Soğuyunca buz kalıbına dökün. Her sabah 2 küp buzu temizlenmiş yüz, boyun ve dekolte bölgesine eriyene kadar bastırmadan sürün. 

PORTAKAL SUYU

Aşırı güneş ışınları cilt hücrelerinin çoğunu öldürür. Bu yüzden de ortaya çıkan kızarıklık cildin zarar gördüğünün habercisidir. Bu noktada portakal suyu güneş hasarı için doğal bir çözümdür. Gözenekleri sıkılaştırır, ince çizgilerin görünümünü hafifletir. Bir küçük fincan doğal sıkılmış portakal suyu ile bir çay kaşığı balı karıştırın. İçine 3-4 damla bademyağı ekleyin ve karışımı yüzünüze sürün. 20 dakika bekletin ve ılık su ile temizleyin. 

Maden suyu da doğal ilaçlar arasında yer alır. Bir püskürtme şişesine koyulan maden suyunu akşamları cilt üzerine püskürttüğünüz takdir de sağlıklı bir cildin yolunu aralamış olacaksınız. Dilerseniz  içine birkaç damla lavanta yağı ekleyebilirsiniz. 

 

Gördüğümüz üzere, doğa bize sınırsız imkan sunuyor. Tabiattın bu deva verici kaynaklarından yararlanmak ise elimizde. Doğa belki cilt sorunlarımızın oluşmasına sebep veriyor olabilir ama çözümü yine kendisinde. Doğal ilaçları kullanmaktan korkmayın.. 

 Kaynak:http://www.haberedavet.com/haber/992/yaz-kirisikliklarina-dogal-cozumler.html

Yorum Yazın