SİTE ŞUANDA SATIŞA KAPALIDIR!!

Sağlıklı Bir Cilt İçin Sağlıklı Besinler

Yazar yasaronal 05/05/2015 0 Yorum Bitkisel Kozmetik Rehberi,Genel,

Cilt bakımı için cilt dostu besinler!

Cilt sağlığı için, Cilt bakımı, gece kremleri, anti-aging ürünler ve maskelerden beklide daha da önemlisi sağlıklı beslenme. Cilt sağlığımızı doğrudan etkileyen besinleri tüketmek çok doğru bir yol olur.

Sağlıklı ve parlak bir cilde sahip olmak için neler tüketilmesi gerektiğini Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek sıraladı.

Sağlıksız ve kötü beslenme tüm vücudu olumsuz etkilediği gibi cildi de etkileyerek hızlı yaşlanmasına neden olur. Tek yönlü beslenme çok yanlış, ihtiyacınız olan tüm vitaminleri yeteri kadar almalısınız. Bu nedenle dengeli ve sağlıklı beslenmenizde fayda var. Sofranızda lifli gıdaların ağırlıklı olmasına özen gösterin. Şekeri ve tuzu mutlaka azaltın. Sık sık sebze ve meyve tüketin. A,E ve C vitaminlerini sıklıkla tercih edin.

E vitamini hücreleri yeniliyor

E vitamini yaşlanmaya karşı en etkili vitaminlerden biridir. Hücre yenileyicidir ve hücrelerin daha uzun yaşamasını sağlar. Ayrıca vücuttaki oksijenin en iyi şekilde kullanılmasını sağlar. E vitamini; ceviz, fındık-fıstık, tohumlar, soya, et, balık, yeşil yapraklı sebzeler ıspanak, kuşkonmaz, elma, yumurta ve tahıllarda mevcuttur.

Kırışıklıkları azaltmanın yolu…

C vitamini de yaşlanmaya karşı savaş açar ve kırışıklıkların oluşmasını azaltır. En çok yeşil biber, turunçgiller, çilek, domates, kivi ve maydanozda bulunur.

İşte en güçlü antioksidanlar

Yine patates, mantar, yumurta, ayçekirdeği, balık, sarımsak ve ette bulunan selenyum da hücreleri korur ve güçlü bir antioksidandır.

Yaşlanma 25-30 yaşları arasında başlıyor

Yaşlanma ise 25-30 yaş arasında başlar. Bu nedenle beslenmenize dikkat etmeniz dışında bu yaşlardan itibaren cilt tipinize uygun bir nemlendirici seçmenizde ve kullanmanızda yarar var.

Yorum Yazın