SİTE ŞUANDA SATIŞA KAPALIDIR!!

Kilo Vermek İçin Bunları Yiyin

Yazar dinceronal 03/07/2015 0 Yorum Haberler,

Kilo Vermek İçin Bunları Yiyin!

 

Yağ yakmaya yardımcı olan besinler ile beraber, şikayetçi olduğunuz fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Her öğünde rahatlıkla yiyebileceğiniz, yak yakmanıza destek olan ve sizi gün boyunca tok tutarak kalori yakmanıza destek olacak besinleri tek tek bularak sıraladık. İşte mucizevi besinler;

1 ) Zencefil

Zencefil kan damarlarının genişlemesini, kan akışının artmasını ve metabolizmanın daha çok hızlanmasına yardımcı olur.

2 ) Ceviz

Ceviz oldukça iyi bir omega-3 kaynağıdır. Gün içerisinde ki öğünlerin arasında 2 veya 3 adet ceviz yemek, diyetinize katkıda bulunur.

3 ) Kahve

Yağ yakmanın en keyifli yolunu tatmak istiyorsanız, size kahve içmenizi tavsiye ediyoruz. Kahve, kalori yakımını hızlandırıp, daha kolay kilo verilmesine yardımcı oluyor. Bu sebepten dolayı da, gün içerisinde 2 fincan kahveyi gönül rahatlığı ile içebilirsiniz.

4 ) Sarımsak

Antioksidan olan sarımsak, insülin seviyesini düzenlemeye yardımcı olarak, tokluk hissinin gün boyu sürmesini sağlar.

5 ) Yulaf

Yulaf ve besin lifi açısından zengin olan diğer yiyecekler, kan şekerinin belirli bir seviyede kalmasına yardımcı olarak, şeker düşmesi sebebi ile öğünler arasında yaşanabilecek aşırı açlık hissinin oluşmasını engeller.

6 ) Greyfurt

Yağ yakıcılığı ispatlanmış olan ve kilo vermeyi hızlandıran harika bir başka besinde greyfurttır. Bu meyve, içerisinde bulunan lifler sayesinde, uzun süreli tokluk hissi sağlar. Bu sayede de, daha az kalori almanıza yardımcı olarak vücutta bulunan fazla kalorilerin de gün içerisinde yakılmasına yardımcı olur. Kan şekerinin dengelenmesinde önemli bir yeri olan greyfurtu salatalarınızda, veya sıkarak meyve suyu şeklinde tüketebilirsiniz.

7 ) Tam tahıllar

Yağ yakıcı yiyecekler içerisinde yer alan tam tahıllar, lifli yapıları ile beraber sindirimi uzun sürüyor. Bu sayede tok hissi veriyor ve daha az yiyorsunuz. Bunun yanı sıra bol miktarda karbonhidrat, vitamin, mineral içerirler ve yağ oranları da olukça düşüktür.

8 ) Bal

Diyet yaparken tatlı ihtiyacınızı organik bal ile gidermeniz sayesinde, kilo vermeniz daha kolay hale gelir. İçeriğinde nitrik oksit bulunan bal, yağın hücrelerden ve vücuttan çok daha hızlı bir şekilde atılmasını sağlar.

9 ) Yeşil çay

Herkesin bildiği gibi, zayıflama denince ilk akla gelen besinlerden birisi de yeşil çaydır. Yeşil çay, bilimsel araştırmalar ile yağ yakıcı etkisi kanıtlanmış bir besindir. Yemeklerden yaklaşık 15 dakika sonra içilmesi halinde, yağlarınızı yakıp kilo vermenize yardımcı olur. 

10 ) Ananas

Yayınladığımız gerçek zayıflama hikayelerinden birinde, 30 kilo veren bir kişi, ananas yiyerek yağ yaktığını dile getirmişti. Hem bilimsel hem içimizden biri kanıtlıyor ki yağ yakıcı yiyecekler arasında en iyilerden biri ananastır.

11 ) Keten Tohumu

Her ne kadar balıkta bulunsada, omega yağ asitleri bakımından zengin olan bir başka besin kaynağı da keten tohumudur. Yağ yakımının hızlanmasına yardımcı olarak, yağın vücutta depolanmasını önler.

12 ) Avokado

Avokado, brokoli gibi sonradan mutfağımızın besinleri arasında yer alan ve oldukça sevilen yararlı besinlerden birisidir. İçerisinde bulunan tekli doymamış yağlar sayesinde, çok güçlü bir yağ yakıcı olarak kabul edilen avokado, salatalarınıza ekleyip yemeniz için mükemmel bir besindir. 

13 ) Baharatlar

Nane, kekik, pul biber, çörekotu, sumak gibi bütün baharatlar, yağ yakmayı hızlandırarak, yemeğinizin tadını muhteşem bir şekilde değiştirir. Baharat kullanmak, tuz tüketimini de azaltmaya ve bununla ilişkili olarak da fazla kilolarınızı vermenize yardımcı olur.

14 ) Sirke

Sirkenin metabolizmayı hızlandırıp yağ yakma gibi bir özelliği bulunmamaktadır. Ancak  mevcut olan açlık hissini bastırarak, öğünler arasında daha az atıştırmanızı sağlayabilir.

15  ) Somon balığı

Somon balığının içerisinde bulunan Omega3, yağ yakıcı ve metabolizma hızlandırıcı bir etkiye sahiptir. Omega-3, yağ yakımında önemli bir görevi olan leptin hormonunun seviyesini düzenleyici etkisi ile bilinen bir yağ asididir. Vücudumuzda üretimi olmayan bu omega-3’ü, muhakkak dışarıdan balık veya gıda takviyesi olarak almak gerekiyor.

 

Yorum Yazın