SİTE ŞUANDA SATIŞA KAPALIDIR!!

Güney Kore'de Estetik Çılgınlığı

Yazar dinceronal 21/06/2015 0 Yorum Haberler,

 

Güney Kore'de Estetik Çılgınlığı

 

Op. Dr. Mustafa Çapar, dünyada en çok estetiğe düşkün olan ülkenin Güney Kore olduğunu belirterek yapılan araştırmada bu ülkede her 77 kişiden birinin estetik operasyondan geçtiğini söyledi.

 

Yine araştırmaya göre Güney Kore’nin başkenti Seul’de 19-49 yaş grubundaki kadınların beşte birininestetik operasyon için bıçak altına yattığı ifade eden Çapar, Güney Koreliler’in en çok göz kapağıkaldırma operasyonu yaptırdığını, ülkemizde ise estetiğe ilgi son on senede beş kat artarak dünya sıralamasında da ilk on içerisinde olduğu söyledi.

Düzgün bir cilt için neler yapılmalı konusunda bilgi veren Çapar, maden suyu içilmesi tavsiyesinde bulunarak, “Pürüzsüz bir cilt için; Düzenli uyuyun,Sigara içmeyin, Yeterli miktarda iyot alın, Maden suyu için, Güneşten Korunun, Cilt masajı yapın, AylıkCilt Bakımı Yaptırın, Sabahları uyandığınız zaman yatakta 1 dakika boyunca gerinin. Yüzünüzü şaşırmış bir ifade yapın ve hem bacaklarınızı hem de kollarınızı olabildiğince gerin. Bu hareket tüm kaslarınızın uyanmasını sağlayacaktır. Her gün tekrarlamanızda büyük yarar var. Her sabah kışları da olmak üzere pencereyi açıp derin bir nefes alın. Aslında bir Yoga hareketi olan gün selamlama, size pozitif enerji verdiği gibi kalp hızınızı artırıyor ve sindirim sisteminizi uyandırıyor. Her sabah uyandığınızda aç karnına içinde bir kaç damla limon olan ılık bir su için. Ayda iki kez bu suyun içine soda ilave etmeniz detoks etkisi yapacaktır. Günde en az 2lt su tüketmeye çalışın. Sabahları cildinizi temizleyin daha sonra da günlük toniği uygulayın. Tonik ve sabahları yapacağınız cilt temizliği, akşamdan kalan yorgunluğu ve toksinleri alacaktır. Eğer maskeniz günlük kullanıma uygunsa sadece 1 dakika ayırarak cildinizi temizledikten sonra maske uygulayın. Eğer haftalık maske uyguluyorsanız bunu da sabahları yapmaya özen gösterin. Cildinizi nemlendirdiğinizde serum kullanmayı unutmayın” dedi.

Kaynak: http://beyazgazete.com/haber/2015/6/20/estetige-en-duskun-ulke-guney-kore-2745216.html

Yorum Yazın