SİTE ŞUANDA SATIŞA KAPALIDIR!!

Güneşte Parlayan Saçlar için uygulanması gerekenler

Yazar dinceronal 29/06/2015 0 Yorum Haberler,

 

Güneşte Parlayan Saçlar için uygulanması gerekenler

 

Yaz güneşi altında parlayan saçlara sahip olmak için bu önerileri mutlaka okuyun.

Koca bir kışı geride bıraktık. Gardıroplar yaz renkleri ile aydınlanırken yaz güneşinde parıldayan saçlara sahip olmak için kişisel bakımlarımızın başında gelen saç bakımını da göz ardı etmemek gerekir. Yıpranan saçlarınızı hem doğal hem de teknolojinin nimetlerinden faydalanarak onarabilirsiniz.

Soğuk kış günlerini geride bıraktığımız şu günlerde, yenilenen gardırobumuzla beraber saçlarımızdan başlayarak kendimizi yaza hazırlayabiliriz. Kış boyunca şapkaların altında gizlediğimiz saçlarımızı özgür bırakma zamanı. Peki, soğuk ve rüzgardan yıpranan saçlara yaza girerken ne şekilde bakım yapmak gerekir? Mevsimsel geçişler sırasında fiziksel yorgunluklar, ruhsal değişimler yaşarken cildimiz ve saçlarımız da bu değişimden fazlaca etkilenir. Kış aylarında soğuk rüzgarların etkisi, saçın nem dengesini bozar ve saçın kurumasına neden olur.

Yaza girerken daha sağlıklı saçlara sahip olmak için bazı önlemler almakta fayda var. Öncelikle saç uçlarını kesmek gerekiyor ki bu işlem ölü saç uçlarından kurtulma ve daha sağlıklı uzayan saçlara sahip olmak için gerekiyor.

Daha sonraki adım ise saçları canlandıracak ve nemlendirecek olan nem maskesi yapmaktır. Yazın saçların aşırı sıcak nedeniyle daha fazla nemlendirilmesi gerekiyor. Bu nedenle şampuanınızda kısa süreli bir değişiklik yapabilirsiniz. Yaz döneminde saç bakım ürünlerinizi olabildiğince doğal olanlarla değiştirmeye özen göstererek saçlarınızın daha sağlıklı olmasına olanak verebilirsiniz. Güneş ışığıyla beraber saça zarar verebilecek kimyasal ve alkol barındıran saç bakım ürünleri yerine doğal ve yumuşak içerikli ürünleri seçmekte fayda var. Çünkü bu tarz ürünler güneşin altında saça daha fazla zarar verir.

Doğal yağlardan da yardım alınabilir. Saç uçlarına Jojoba yağı uygulayarak saçların nemlenmesi ve beslenmesi sağlanır. Jojoba yağı aynı zamanda şampuan öncesi saç bakımı olarak ya da gün içinde kuru saçların korunmasında da kullanılabilir. Ekstra saç bakımı için bir derinlemesine saç bakımı ürününü, ıslak ya da kuru saça uygulayın, plastik bir poşet ya da duş bonesiyle başınızı yatmadan önce sarın. Saç bakım ürününün gece boyunca saçlarınızın yıpranmış bölümlerine nüfuz ederek onları onarmasına ve tekrar ihtiyacı olan nemi kazandırmasına izin verin. Yazın saçları güneşin zararlı ışınlarından korumak için geliştirilen kozmetik ürünlerinden de yardım alınabilir. Ancak saç bakım ürünlerini satın alırken saçınıza nasıl bir etki göstereceğini bilerek ve ürünün size uygun olup olmadığına emin olmanız gerekiyor.

Mevsim değişimi sırasında vücuttaki bir takım sıkıntılar zaman zaman saçlara da yansıyabilir. Kışın olduğu gibi yazın da saçlara önem verilmelidir. Öncelikle sıcak şehirlerde yaşayanların saçları zamanla kuruyarak nem kaybına uğrayabilir. Bunun önüne geçmek için saçları sürekli yıkamak yerine gün aşırı yıkayarak dengeli sıvı alımıyla beraber hem saç yağının saçı koruyucu etkisini devam ettirebilir hem de alınan sıvılar sayesinde saç köklerinin susuzluk yaşamasını önleyebilirsiniz.

Kaynak:http://www.habersirasi.com/guneste-parlayan-saclar-icin-bunlari-uygulayin-7302.html

Yorum Yazın