SİTE ŞUANDA SATIŞA KAPALIDIR!!

Göz çevresi için su ve bakım çok önemli

Yazar dinceronal 30/06/2015 0 Yorum Haberler,

Göz çevresi için su ve bakım çok önemli

 

Yaşımızın ilerlemesiyle ortaya çıkan göz çevresindeki kırışıklıklar, zamanın yıpratıcı etkilerini adeta bir ayna gibi yansıtıyor. CityBeauty Cilt Bakım Uzmanı Berna Koçak, ‘Kırışıklıklara teslim olmayın’ diyor.

 

Kadınların en çok büyük korkulu rüyası, 30 yaşından akabinde yavaş yavaş ortaya çıkmaya başlayan kırışıklıklardır. Özellikle vücudumuzun en hassas bölgesi olan göz çevresi, yorgunluk, yaşlılık, hastalık gibi belirtileri kolaylıkla belirgin eder. Bu yüzden de göz çevresi bakımının ten bakımından ayrı ve özel bir yeri bulunuyor. “Kaz ayağı” olarak adlandırılan göz çevresi kırışıklıkları sadece yaşımızı ele vermekle kalmıyor, bazılarımızın oldukları yaştan daha da çok büyük görünmesine ne sebepten oluyor. Göz çevresindeki kırışıklıklara veda etmek için ise mucizeyi estetikten beklememek lazım gelen ! Bakım ve beslenme çok fazla önemli. Thalgo göz bakımı da göz çevresi kırışıklıklarında bir hayli etkili. CityBeauty Güzellik Merkezlerinde uygulanan yöntemle bebeksi bir görünüme kavuşmak mümkün oluyor. 

Cilt bakımının esas kuralı: Temizlik 

Farkında olmadan yaptığımız pek çok fazla yanlış göz çevremizin olduğundan daha erken yaşlanmasına ve yıpranmasına neden oluyor. Gözlerimizi kırptığımızda ortaya çıkan kaz ayakları, gözaltlarımızda meydana gelen torbalanmalar ve morluklar bir lahza evvel tedbir almamız gerektiğinin sinyallerini veriyor bize. Göz çevresini istenilen canlılığa kavuşturmanın ilk adımı ise cildimizi temiz tutmaktan geçiyor. CityBeauty’den Berna Koçak, göz çevresinin her gün uygun temizleme ürünleriyle içten dışa doğru hafif daireler çizerek temizlenmesini ve akabinda ise duru suyla yüzün yıkanmasını öneriyor. Bununla beraber bilhassa yaz aylarında zararlı güneş ışınlarından gözlerimizi korumamız lazım geliyor . Bu yüzden dışarıya çıkarken kesinlikle güneş gözlüğü takmalısınız.

Daha genç bakışlar için bol su; doğru nemlendirme!

Gözlerinizin özgüvenle parlamasını sağlamak için bol su tüketimine de ayrı ehemmiyet vermek lazım geliyor . Az su içmek cildin kurumasına neden oluyor ve kuruluk da tabii olarak gözaltlarını etkiliyor. Göz çevrenizi ve cildinizi daha sağlıklı bir görüntüye kavuşturmak için günde ortalama 2-2,5 litre su tüketmeyi ihmal etmemeliyiz. Bununla beraber göz çevresindeki tabii yağlanma çok fazla az olduğundan, spf korumalı göz kremlerini tercih etmeliyiz. 

Thalgo göz bakımı ile etkili sonuçlar elde ediliyor

Evde yapılacak olan uygulamaların yanında düzenli olarak profesyonel göz bakım uygulamalarını da ihmal etmemek lazım geliyor . Thalgo göz bakımı, hassas göz bölgesinde oluşan gülme çizgileri, koyu halkalanmalar ve torbalanmalar için çözüm yaratıyor. Özel ürünlerle göz çevresine tatbikat yapıldıktan akabinde Thalgo spa gözlüğü uygulamasıyla pürüzsüz genç bir görünüme kavuşmak mümkün. Ayrıca kısa bir zaman akabinde ince çizgi ve kırışıklık görünümünde de ciddi ölçüde azalma sağlıyor.

Kaynak:http://www.arcaajans.com/haber/magazin/goz-cevresi-icin-su-ve-bakim-gerekli/963207/

Yorum Yazın