SİTE ŞUANDA SATIŞA KAPALIDIR!!

Gebelikte Cilt Bakımına Dikkat Edin

Yazar dinceronal 13/07/2015 0 Yorum Haberler,

Gebelikte Cilt Bakımına Dikkat Edin

Gebelikte doğumdan sonra vücudumuzun bozulmaması için bazı cilt bakımları yapmalısınız. Her şeyden önce bu dönemin de kendine has güzellikleri olduğunu unutmayıp, vücudumuzda oluşan değişimlerin gelip geçici olduğunu akıldan çıkartmadan hareket etmekte fayda var.


 Hamilelik döneminde ter bezleri normalden fazla çalışır. Bu yüzden mümkün olduğunca her gün duş almak sizi rahatlatacaktır. Güneşe çıkmadan mutlaka güneş koruyucu kullanın. Hem güneşin zararlı etkilerine hem de hamilelik lekelerine karşı sizi koruyacaktır. Çatlak oluşmaya müsait göğüs ve karın gibi bölgelere kremlerimizi sürmeyi ihmal etmemeliyiz. Mümkünse ilk 3 ay saçları boyatmamak gerekir. Çünkü boyadaki kimyasal maddeler bebeğe zarar verebilir. Tırnaklarınız hem kalsiyum eksilmesi hem de hormonlar nedeniyle zayıflayıp kırılabilir. Özellikle zeytinyağı ve limon karışımından faydalanabilirsiniz.

Cilt Lekeleri

 Ciltte oluşan lekeler birçok faktör sonucu oluşur. Cilt lekeleri hem erkek hem de kadınlarda en yaygın görülen rahatsızlıklardan biri. Sıklıkla yanak, alın, çene bölgesinde görülebildiği gibi, diğer vücut bölgelerinde sırtta, göğüste ya da el üstünde görülebilir. Cilt lekelerinin oluşma nedenleri arasında, güneş ve solaryuma maruz kalmak (güneş lekeleri, yaşlılık lekeleri), hormonsal değişiklikler (melasma), sistemik hastalıklar, enfeksiyon hastalıkları, ilaç kullanımı, yanlış kozmetik kullanımı ile oluşan lekeler sayılabilir. Cilt lekeleri doğuştan oluşabildiği gibi(cafe au lait) yaşamsal süreçte de ortaya çıkabilir. Cilt lekeleri iyi huylu leke özelliği taşıyabildiği gibi, kötü huylu ve malign nitelik de taşıyabilmekte. İyi huylu lekelerin tedavisi estetik kaygılar yönünden önem taşısa da, kötü huylu lekelerin hemen tedavileri yapılmalı. Size tavsiyemiz bir uzmana danışın.

Kaynak: http://www.haberatesi.com.tr/saglik/gebelikte-cilt-bakimi-h11643.html

Yorum Yazın