SİTE ŞUANDA SATIŞA KAPALIDIR!!

Cilt İhmal Etmeye Gelmez

Yazar dinceronal 01/07/2015 0 Yorum Haberler,

 

Cilt İhmal Etmeye Gelmez

 

Günümüz dünyasında, gerek sosyal çevre tarafından, gerekse de iş dünyasında kabul görmenin birincil şartı, kendine bakım yapmak ve temiz bir görünüme sahip olmaktır.

 

Günümüz dünyasında, gerek sosyal çevre tarafından, gerekse de iş dünyasında kabul görmenin birincil şartı, kendine bakım yapmak ve temiz bir görünüme sahip olmaktır. “ Dosta başa, düşman ayağa bakar “ ya da “ bir yere girdiğinizde önce dış görünüşünüzle karşılanır, sonra karakterinizle uğurlanırsınız “ gibi sözler, zekâ ve kişiliğin önemine vurgu yapsa da, bu özelliklerin karşı taraf için anlaşılabilmesi adına, öncelikle dış görünüşün de önemli olduğunu açıklamaktadır. İşte bu nedenledir ki, Cleopatra’dan başlayarak, tarih boyunca cilt bakımı ya da genel anlamı ile kişisel bakım konuş her zaman önemli bir alana sahip olmuştur. Peki, kişisel bakım alanında oldukça önemli bir yere sahip olan ve sadece estetik bütünlük açısından değil, sağlık açısından da oldukça büyük bir öneme sahip olan cildimiz açısından ne gibi konulara dikkat etmemiz gerekir?

Modern Hayat Cildinizi Yıpratmasın!

Modern hayat, sahip olduğu büyük avantajların yanında, özellikle sağlık konusunda önemli sorunların ortaya çıkmasına da neden olmuştur. Özellikle atmosfer konusunda yaşanan olumsuz gelişmeler ( ozon tabakasının incelmesi ya da artan karbondioksit oranları gibi ) vücudumuzun dış dünya ve etkileri ile ilk olarak karşı karşıya kalan cildimiz konusunda önemli sorunların ortaya çıkmasına neden olmakta ve başta cilt lekeleri olmak üzere, estetik görüntünün bozulmasına da neden olabilmektedir.

İşte, bu nedenle, cilt bakımında dikkat edilmesi gereken ilk husus, modern hayatın getirmiş olduğu yoğun stres, uyku ve beslenme bozuklukları gibi olumsuzluklardan mümkün olduğunca uzak durmaktır. Özellikle stres konusu, cilt üzerinde olumsuzlukları bilimsel olarak kanıtlanmış bir faktördür.

Bunun yanında, cilt lekeleri oluşumunda oldukça etkili olan hava olaylarına karşı koruyucu önlemler almak ve destek ürünlerden faydalanmak oldukça önemlidir. Yaz aylarının geldiği şu günlerde, yüksek faktör değerlerine sahip güneş kremleri ya da soğuk kış ayları için nemlendirici krem seçeneklerinden faydalanmak, cildinizin sağlığı konusunda oldukça faydalı olmaktadır.

Kimyasaldan Uzak Doğaya Yakın Durun

Güneş kremleri ya da nemlendirici özelliğe sahip olan bakım ürünleri, cilt bakımı konusunda her ne kadar olumlu sonuçlar verse de, içerikleri gereği başka alanlarda sorunların ortaya çıkmasına ya da zaman içerisinde cildin yıpranmasına neden olabilmektedir. İşte bu nedenle, özellikle düzenli uygulamalarda doğal ürünlerden faydalanmak ve bu tip uygulamalara ağırlık vermek oldukça önemlidir.

Bu konuda bilinen başlıca iki örnek; gül suyu ve soda içerikli uygulamalardır. Özellikle gül suyu, içeriğinde bulunan antioksidan özelliği sayesinde, cildiniz için adeta bir detoks etkisine sahiptir. Özellikle yüz uygulamalarında başarılı sonuçlar veren ve siyah gözenekler konusunda oldukça başarılı olan gül suyu, bunun yanında cilt lekeleri konusunda da oldukça etkilidir.

Maden suyu ya da bilinen adıyla soda da bu alanda oldukça faydalıdır. Cildin temizliği, gergin kalması ve leke gibi sorunlarda etkili sonuçlar veren bu ürün, doğal içeriği sayesinde de cilde zarar vermemektedir.

Bütün bunların dışında, kilo alımına dikkat (cilt çatlakları ve selülit ) yüz ve vücut egzersizlerine gösterilen önem de cilt bakımı konusunda oldukça etkili olmaktadır.

Kaynak: http://www.medyatrabzon.com/cildinizi-asla-ihmal-etmeyin-171192h.htm

Yorum Yazın